| Etro a întrebat:

I am 15 years old sau I have 15 years old?

6 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

"I am 15 years old" sau "I have 15 years", fara old la a doua varianta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

"I have 15"nu-i corect niciodata!

| mentholinks a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti sigur?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mentholinks):

100% sigur!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Decat atunci cand zic vorbitorii de "limbi latine" rolling on the floor. Noi ne intelegem intre noi. Si eu am folosit "I have" in trecut, aveam probleme grave cu gramatica engleza. Am vazut si pe altii din tari unde se vorbeste spaniola, care ziceau asa.

| RKBlue a răspuns:

"I am 15 years old" e corect.Mai poti spune si I am(I'm) 15. E acelasi lucru.
"I have 15 years old".Nu e corect.Si nici nu prea are sens, caci ar insemna ca tu detii anii. Ceea ce ar fi ciudat laughing