| Robert160 a întrebat:

Ți se pare normală viața asta unde anumite forme de viață omoară alte vieți pentru supraviețuire?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Nu există (din câte știu eu) nicio formă de viață (cu excepția majorității plantelor) care să nu se hrănească cu materie organică, fie ea vie sau moartă.

8 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Da, se numește lanț trofic și numai Dumnezeu/Providența/întâmplarea a făcut ca acum să fim în vârful lui. În lipsa acestei minuni azi ne-am fi cățărat în copaci de frica vreunui leu.
Aș vrea să văd niște vegani pe o insulă pustie fără fructe/legume dar cu multă iarbă păscută de ceva ierbivore...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ar mai fi existat viata asta dacă nu se întâmplă ce spui tu

| sierra1 a răspuns:

Dacă am trăi cu toții prin fotosineză ar fi ideal dar cum idealul nu există...

| Andreeush a răspuns:

Depinde la ce te referi mai exact.

| oglindasultanului a răspuns:

Asta e realitatea, nu-ti convine, nu gandesti. Mintea limitata de minciuni, doare.

Răspuns utilizator avertizat
| Nicolae10102 a răspuns:

Acesta este ciclul vieții
Cel mai puternic supravietuieste!

| ANONIM78767 a răspuns:

La ce te referi cu anumite forme de viata omoara alte vieti?