| ahhyo111 a întrebat:

Iarna, temperatura din barlogul ursului este mai ridicata sau mai scazuta decat afara? dau funda.

Răspuns Câştigător
| DenisejUSTmE a răspuns:

Pai, iarna e frig afara, nu?(Cu totii stim asta)Iarna ursul hiberneaza si e normal, el fiind cu blana multa pe el, stand in barlog, intr-o gaura, normal ca e mai cald ...si cu blana lui. Temperatura este mai ridicata in barlogul ursului decat afara.

2 răspunsuri:
| Razvan03Andrei a răspuns:

Desigur ca nu, el sta in barlog ca ii este mult mai frig acolo si asa ii place lui.de ce ar sta afara cand la el e mai frig?tongue

| sl a răspuns:

Temperatura din barglog este mai ridicata.