| Loredana_Raluca_1990 a întrebat:

Igienizarea se realizeaza prin fierberea laptelui la temperaturi mai mari de 100 grade celsius. A/F?

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Este F, nu trebuie sa fierbi la temperaturi mai mari de 100 C, nici nu este indicat.

5 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Trebuie sa fierbi laptele la 100 C.

Microbii ies in acelasi timp cu aburii.

| Loredana_Raluca_1990 explică (pentru kar1GaNNN):

E A sau F? asta imi trebuie mie...

| Loredana_Raluca_1990 explică (pentru kar1GaNNN):

Multumesc ^^.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Loredana_Raluca_1990):

Cu placere, o seara frumoasa.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Loredana_Raluca_1990):

Este F, nu trebuie sa fierbi la temperaturi mai mari de 100 C, nici nu este indicat.

| muffinXXL a răspuns:

Daca ai lapte proaspăt muls e indicat sa il fierbi, ca sa dispară microbii. Laptele din comerț, insa, e igienizat mult mai mult cu procesul numit pasteurizare, care consta in încălzirea la 70 de grade, urmata de o răcire brusca la 4 grade. E cea mai eficienta.