| Martiniuc_Vladnicolae_1994 a întrebat:

Imi da cineva un link online sa citesc o carte in engleza nu mai mult de 50?

2 răspunsuri:
| dienuta1990 a răspuns:

Http://www.learningnetwork.ro/......gratis/705 aici vei gasi site-uri unde vei gasi carti si in limba engleza.

| anamariarot a răspuns:

Nu mai mult de 50 de pagini? In cazul asta nu e o "carte", pe care o asociem de cele mai multe ori cu un roman, ci povestioare. Incearca "short stories" de Edgar Allan Poe, "The Black Cat" e renumita sau de Roald Dahl. E cel care a scris "Charlie si fabrica de ciocolata", "Baiatul miliardar"; e "specializat" in literatura pentru copii.
http://ekladata.com/-DO9CNHfQY7PfrK84RVJXCJg6DM.pdf