| Goddessss a întrebat:

Imi explica cineva si mie ce naiba se întâmplă in Belarus?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

S au saturat oamenii de dictatura

| LPCTSTR a răspuns:

Parc de distractii cu animalute dragalase.
https://foreignpolicy.com/......cockroach/

| Lucian4 a răspuns (pentru LPCTSTR):

El nu are timp asculte la tv in lb. romana ce se intampla sau sa citeasca pe net iar tu dai sa citeasca in engleza ca poate are timp destul laughing))

| Goddessss explică (pentru Lucian4):

Acel el este de fapt o ea. uita te mai bine la cont, ca de aia ai ochi.
Si știu engleza foarte bine.Am nivelul B2 si dau mai încolo la limbi moderne. nu era faza că nu înțelegeam despre ce e vorba ci pur si simplu nu înțeleg politica si nu știam tare multe despre situația din Belarus.
Asa ca nu îți mai da asa de repede cu părerea si nu fii atâta de răutăcios altădată, fără sa cunoști situația. Nici n am deschis televizorul de 3 ani. tot ce am văzut a fost pe yb.
o zi faină!

| Lucian4 a răspuns (pentru Goddessss):

Da exact, ea. Nu am fost atent la cont. M-am mirat cum de nu ai citesti pe net ce se intampla, lasa tv. E bine ca stii limba eng, e un avantaj

| gabicoo a răspuns:

In Belarus tov. Lukasenko a aplicat inca o data invataturile lu' tatuca Stalin: nu conteaza cine si ce voteaza, conteaza cine numara voturile! (Noi am trecut prin asta in 2009: alegerile au fost castigate de M. Geoana dar in cursul noptii cifrele au fost schimbate si a doua zi dimineata ne-am trezit pentru inca 5 ani cu Base).
Lukasenko a aplicat schema asta de 5 ori pana acum, numai ca ce data asta poporul pare ca nu mai accepta frauda!

| JicaContra a răspuns:

Oamenii si-au scos in sfarsit capul bagat adanc unde soarele nu patrunde si, in sfarsit, fac ceva in legatura cu dictatura mascata in democratie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Povestea Venesuelei a ajuns si in Europa.

| RaduRobertRO a răspuns:

Aleksandr Lukasenko a castigat alegerile si o parte a populatiei nu prea crede ca sunt reale cele 80% avute, asa ca protesteaza. iar politia bate si aresteaza.