| Florennce a întrebat:

Imi facusem planuri : de anul asta incep sa fac in fiecare zi exercitii la mate, romana. Ma pregatesc pentru examen, imi intocmesc fise, repet, citesc, renunt mai mult la PC. etc. Mai sunt DOAR TREI LUNI! Si eu n-am facut inca nimic! Nu ma motivez deloc! Voi cum va pregatiti/v-ati pregatit? Sfaturi?
Multumesc!

7 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca e in joc viitorul tau! Trebuie sa intrii la liceul pe care il doresti! Si apoi, doar nu vrei sa te trezesti printre ultimii din clasa...

| Pozitivciik a răspuns:

Oi patanu ai huiova rau cu examenile astea eu fix ca tine am vrut sa fac da mam razgindit damu vezi si tu cum faci principalu nota trecatoare sa aiwinking

| Florennce explică (pentru Pozitivciik):

Nu vreau nota trecatoarelaughing. Cel putin nu la romana.La mate da!laughing)...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! E un lucru bun ca iți faci probleme. Fă un pas mai departe, acționează! Știi ce ai de facut, ce sfaturi să mai primești. Lasă orice la o parte, împarte materia pe săptămâni și pe zile, scrie-ți un program de lucru și nu te ridica de pe scaun până nu-l realizezi. Nu e ușor, dar e vorba de ceva important, care iți poate influența toată viața.
Uite un mic ajutor http://lecturirecenzate.ro/

| TrixLove a răspuns:

Si eu ma aflu in aceeasi situatie. Nu ma motiveaza nimic. Si sunt constienta de faptul ca nu mai am mult si o sa intru in sala aia si nu o sa fac mai nimic, dar totusi imi mai gasesc timp sa citesc, sa repet la romana, la mate sa scriu mai mult. Fac si prega si probabil asta ajuta. Oricum bafta multa!

| C1P1K a răspuns:

Eu ti-as da un sfat, fai cv la PC stergei cv, ca sa il strici sau ii faci cv sa nu mai ai chef de el, dupa vine cheful de teme. Krestia e sa te certi si cu prieteni daca iti place sa iesi pe afara. O sa te certi pentru binele tau eu asa am facut, scoala e mai importanta prieteni sunt le explici, krek ai si uh prieteni mai mari la varsta si... ei stiu cum e la examen. Sau pur si simplu dedicati mai mult timp scolii decat PC-ului sau prietenilor

| Florennce explică (pentru C1P1K):

Nu am probleme cu "prietini "hee hee. Nu-s genul de fata intr-o gasca.Si 2, cum sa-mi stric calculatorul?laughing.