| ccarina a întrebat:

Imi place arheologia si jurnalismul si pana acum m-am gandit ca o sa ma inscriu la Universitatea Bucuresti, adica sa aplic si la FJSC si la Facultatea de Istorie din cadrul Universitatii Bucuresti, dar am observat ca foarte multi vor sa dea la FJSC ergo bataie mare pe locuri; la Istorie am o problema: am terminat un liceu particular acreditata de Cambridge, am facut Istorie doar in clasa a 12-a si ce am mai facut in generala, fiind concurs de dosare, ei iau in considerare media de la istorie pe langa media de la bac + media inca unui subiect ales. Deci, nu cred ca am cum sa intru acolo. sa nu mai spun de taxa de admitere care este 150 RON, ceea ce este prea mult pe criza aceasta pentru mine. Asa ca m-am gandit la Spiru Haret. M-am tot uitat pe internet si toata lumea are o parere proasta despre aceasta universitate. Vreau sa stiu daca chiar se invata, daca profesorii chiar isi dau silinta, adica daca chiar se merita sa intri aici. Vreau de asemenea sa am posibilitatea sa si plec cu programul Erasmus in diferite tari, in special Turcia. Daca nu Spiru Haret, atunci care din Bucuresti? Tinand cont ca mi-as dori sa urmez arheologia (istoria) mai mult decat jurnalismul, imi limiteaza posibilitatile, deoarece eu nu am gasit prea multe informatii despre asta pana acum. - Va rog seriozitate.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

UNIVERSITATE clar. Imprumuta-te la cineva de 150 de lei. Pt atata lucru nu are rost sa iti irosesti anii din viata dand la Spiru Haret sau alte cacaturi. Cu respect, John http://sp2.ro/3d342b

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca iti place istoria si asta vrei sa faci in viata ar trebuie sa te inscrii la facultatea de istorie in ceea ce priveste banii munceste ceva pe vacanta si o sa-i ai asta daca iti doresticu adevarat sa te duci acolo iar daca ai zis ca nu prea ai facut istorie mediteaza-tehappyhappy sper ca ti-am fost de ajutor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca iti place istoria si asta vrei sa faci in viata ar treb sa te inscrii la facultatea de istorie in ceea ce priveste banii munceste cva pe vacanta si o sa-i ai asta daca iti doresticu adevarat sa te duci acolo iar daca ai zis ca nu prea ai facut istorie mediteaza-tehappyhappy sper ca ti-am fost de ajutor

| mariuka a răspuns:

Si eu imi doresc din tot sufletul sa studiez in turcia big grin

| ccarina explică:

Nu am nevoie de meditati la istorie happy era vorba despre concursul de admitere la facultatea de istorie, care se face pe baza de dosar; aici se ia in calcul media la istorie din anii de liceu (pe care eu nu o am, din moment ce am facu istorie doar din clasa a 12-a), media de la un alt subiect ales din anii de liceu si media de la bac. De aceea spuneam ca este o problema cu admiterea la facultatea de istorie din cadrul universitatii bucuresti. Oricum, multumesc pentru pareri, am sters Spiru Haret de pe lista.