| AmelyRain a întrebat:

Imi place sa scriu proza, mi-ar place sa trimit creatiile mele unor reviste literare care sa le publice. Ce fel de reviste de genul acesta exista?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://ro.wikipedia.org/......m%C3%A2nia ai o lista cu revistele literare din Romania, intri pe fiecare si vezi ce genuri literare publica. Succes si numai bine!

| Ruxiire a răspuns:

Poti trimite la Bravo Girl...acolo iti da si vreo 3 carti daca iti publica creatia...MUlt Succes!

| ioana100 a răspuns:

In Bravo Girl nu o sa fi apreciata,pe langa ca sunt sansele mici sa-ti publice povestile,sunt sigura ca sunt zeci de fete care trimit mesaje lunar,cititrorii sunt pe masura calitatii revistei!
eu scriu in revista scolii,nu stiu daca aveti voi asa ceva,daca nu incearca la o redactie din orasul tau, mai mult de atat nu stiu. Sper ca te-aam ajutat, Mult succes