| Lolla789 a întrebat:

Imi poate da cineva detalii despre orarul de la Litere Bucuresti?
Cei de la buget vor invata dimineata si cei de la taxa dupa amiaza?

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nici vorba! Nu se fac discriminari intre unii si ceilalti nici in ceea ce priveste programul desfasurarii activitatilor didactice (cursuri, seminarii, laboratoare), nici in ceea ce priveste alcatuirea grupelor de studenti.
Distinctia intre un student "la buget" si unul "la taxa" se refera numai la 2 aspecte:
* plata taxei anuale de scolarizare( studentii "la buget" nu platesc)
* cazarea in caminele arondate facultatii ( studentii "la buget" au prioritate).

| Lolla789 explică (pentru alessia5158):

Ok, dar eu am vazut un orar de anul trecut unde din ce am inteles cursurile erau impartite in intervalele 8-14 si 14-20. Si mai erau grupe A si A+B, iar eu habar nu am ce inseamna.
Vreau sa ma angajez pe timpul facultatii si nu stiu daca imi va permite programul.

| alessia5158 a răspuns (pentru Lolla789):

Pentru cursuri nu sunt necesare grupe de studenti--- la cursuri se preda (o disciplina sau alta)si participa toti studentii anului respectiv( cateva sute!).
Grupele de studenti(10-15 studenti/grupa) se constituie pentru alte activitati(seminarii, lucrari practice, laboratoare). Fiecare grupa are un orar propriu pentru fiecare seminar, pentru fiecare lucrare practica etc. si un orar comun, cu toate grupele din an, pentru cursuri.
Daca programul tuturor activitatilor didactice iti va permite, te poti angaja part-time. Daca nu, asta e!

| Lolla789 explică (pentru alessia5158):

Multumesc mult

| alessia5158 a răspuns (pentru Lolla789):

Numai bine si succes!