| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate da cineva orarul complet de profil ECONOMIC clasa a 9 a?

Multumesc!

3 răspunsuri:
| ririsa a răspuns:

Orarul fiecarei clase se da la inceputul anului scolar

| Lori_Lorena_1998_eP2P a răspuns:

In pacate, orarul nu ti-l poate da nimeni pentru niciun liceu, deoarece acesta se stabileste de catre conducerea fiecarui liceu, inainte cu 2-3 zile si se definitiveaza in prima saptamana de scoala. Daca insa ai dorit sa stii obiectele care se fac la liceul economic, acestea sunt in general aceleasi ca si cele din clasa a VIII-a, la care se adauga unele obiecte de specialitate si obiectul Logica. De ex, la profilurile Comert si Contabilitate (nu exista profil economic), in clasa. a IX-a se fac urmatoarele obiecte: romana, mate, fizica, chimie, biologie, geografie, istorie, religie, TIC (informatica), logica, sport si ca obiecte de specialitate: contabilitate, SCPS (Studiul calitatii produselor si serviciilor), Organizarea unitatii economice, si doua obiecte de practica. Aceste obiecte de specialitate sunt niste module la care nu se incheie media la sfarsitul fiecarui semestru, ci doar la sfarsitul anului scolar, fara a fi rotunjita. La obiectele de practica se face doar teorie in clasa. a IX-a, iar din cls. a X-a se face la sfarsitul trimestrului II practica efectiva intr-un hipermarket sau la o banca.

| anaconda26 a răspuns (pentru Lori_Lorena_1998_eP2P):

Eu ziceam asta ca sa stiu ce sa invat pentru transfer. De la filo la economic