| takamura a întrebat:

Imi poate recomanda cineva, va rog, o culere de romana pentru liceu, ideal clasele 9-12, dar merge si separate clase, dar profil real? Cei de la real, care nu dau la litere sau la filo, nu fac aceeasi romana, nu le pot cere sa invete romana ca in liceele de uman, cand ei invata mate, chimie, etc la nivel superior...
Dar BAC-ul tot trebuie dat...
Multumesc mult!

1 răspuns:
| Emmy567 a răspuns:

Nu este chiar culegere, dar Eseul de L Paicu si M Lupu are toata informatia necesara pentru BAC. Contine analizele la toate operele care intra, si pe stanga sunt ideile despre care se vorbeste, ca sa le inveti schematic (gen tema, narator etc).