| Mariaadam12345 a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva care este metoda de admitere la profilul pedagogic? Stiu ca s-a schimbat din cauza virusului.Va rog din suflet sa imi raspundeti, este foarte urgent

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

La liceu, presupun: Nu se mai dau probele de aptitudini. Se eliberează o adeverință de la școală în care se va preciza: admis sau respins. Condiția e ca elevul să aibă media claselor 5-8 la română, muzică, ed. plastică, ed. fizică peste 7 și 10 la purtare.

1 răspuns:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Dai EN, iei nota mare si te inscrii unde doresti.