| fatacarecusigurantanuteprivestecanddormi a întrebat:

Imi poate spune si mie cum se calculeaza media la facultate? Am gasit calculator pe internet dar nu stiu cum sa fac deoarece am si educatie fizica iar acolo e cu admis/respins.

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Educatia fizica are doar un credit si nu conteaza la media finala, oricum.

Inmultesti nota cu numarul de credite pe care o are materia respectiva.
Faci asta la fiecare materie.
Apoi aduni rezultatele.
Si le imparti la numarul de credite.

1 răspuns:
| crud a răspuns:

Probabil ca te referi la calculul mediei de admitere la o facultate. Incercam sa ajutam daca ne spui despre ce facultate este vorba.