| Liora a întrebat:

Imi puteti da exemple de meserii bine platite si cautate? Momentan fac un liceu cu profil uman, specializare pedagogie, dar nu as vrea sa raman in domeniu din cauzele financiare binecunoscute. As aprecia de asemenea si cateva exemple de facultati pe care le-as putea urma la terminarea acestui liceu.

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Se cauta ingineri chimisti, arhitecti, ingineri in industria petrolifera orice facultate cu multa matematica are fruct in Romania, banuiesc ca si salariile ajung la aproape 1000€ iar cui nu-i convine e primit cu bratele deschise la straini avand salarii de peste 5000€

3 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

You go STEM or you go home.

| NoRegretsxx a răspuns:

Medicina. Acolo n-ai cum sa dai gres.
Sau la kinetoterapie. Si acolo se fac bani. Asta daca iti place sa lucrezi cu oamenii.
Daca nu ceva de IT.
Sa stii ca Sofer are dreptate..asa ca intereseaza-te si in legatura cu specializarile alea.

| Alissa11 a răspuns:

Poti sa faci facultatea de litere sau sa fi traducator daca iti plac limbiile straina si mai ales ca aceasta meserie este foarte cautata happy