| Jdjsnshxjxjshdhx a întrebat:

Imi puteți da exemple de referate pentru ecotehnologie? Cum ar fi poluarea mediului,aerului, Roșia Montană. Dar astea sunt prea comune deja toti le fac

2 răspunsuri:
| wpetterssone a răspuns:

Valorificarea deșeurilor rezultate din prelucrarea maselor plastice
Valorificarea maselor plastice folosite
Ecotehnologii de purificare ale aerului poluat
Rolul antipoluant al pădurilor
Epurarea apelor industriale
Epurarea apelor menajere: benefică sau nu

| WhiteLife a răspuns:

Impactul organismelor modificate genetic asupra mediului (plante ce necesita mai putina apa, animale hibride etc), despre mașinile electrice (avantaje, dezavantaje asupra mediului), impactul industriei textile (sau a produselor din piele/blănuri).