| justme2025 a întrebat:

Imi puteti da niste carti frumoase de citit? Sunt in clasa a7-a si imi plac in special cartile SF. Titluri cu autori. Cele mai multe primesc funde.

2 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Eu am citit primele 4 volume (doar astea au aparut la noi momentan) din seria Academia Vampirilor de Richelle Mead. Sunt geniale dupa parerea mea happy. Volumul 5 il citesc acum in engleza si 6 inca nu a aparut nici in SUA. Poti incerca si Twilight daca nu ai citit inca, sau Jurnalele Vampirilor. Tot Stephenie Meyer are si cartea Gazda foarte frumoasa ca si Twilight! Astea imi plac mie. daca preferi altceva iti pot spune si cele 4 volume Fetita celei de a 6-a luni de Moony Witcher dar astea le-am citit in clasa 4-a.

| BughY a răspuns:

Citeste si tu carti din jules vern sau cauta pe google