| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da o lista completa cu rechizitele pentru clasa a VII - a? happy

Răspuns Câştigător
| Mwha a răspuns:

Romana-2 caiete studentesti (clasa+teme)
Mate-2 caiete studentesti (clasa+teme) (iti trebuie studentesti pentru ca o sa scrii ceva mai mult)
Chimie si fizica -2 caiete mate studentesti
engleza franceza religie istorie civica -cate un caiet dictando mic (pentru ca n-o sa scrii mult)
la biologie geografie si muzica stii ca iti trebuie caiete speciale de geografie biologie si muzica
la desen: bloc de desen (de preferabil mare) pensule. tempera.
Pixuri normale albastre si negre, doua pixuri cu gel albastre, unu rosu (in caz de urgenta pentru profi), doua creioane normale, doua cu mina (preferabil unu de 0, 5 si unu de 0, 7), mine bineinteles, guma de sters, ascutitoare dubla.
Mai iti trebuie coperti, trusa de geometrie, ghizdan, eventual penar (daca mai porti asa ceva), creioane colorate (iti va trebui in mod special la biologie si cam atat.:*:* bafta in noul an scolar si note bune:X fundita?

5 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

De unde sa stim noi ce rechizite in trebuiesc tie? Unii scriu cu stiloul, altii cu pixul, unii pe caiet mic, altii pe studentesc.Now seriously, are you kidding us?

| Mwha a răspuns:

Pe bune?! Nu stii ce-ti trebuie x_X | love struck ℳichii iti zice pa-pa big grin

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Îţi e ATÂT de lene să-ţi scrii singură o listă cu rechizite? Refuz să cred că îţi curg bale-n barbă şi că părinţii tăi te consideră "îngeraşul lor avorton", de nu se interesează de tine. Incredibil.
RECHIZITE măi?!

| DomnişoaraClannad a răspuns:

E chiar aşa greu?

| george232323 a răspuns:

Vai de mineee! E pacat sa te gandesti la vremurile acelea ...Si in plus ce fel de lista iti trebuie?