| maariiaaa a întrebat:

Imi puteti spune ce profiluri sunt la liceul economic si cam pe ce se bazeaza fiecare profil?

Răspuns Câştigător
| madytza_7574 a răspuns:

Pai profil economic, turism si alimentatie, comert

economia- pooi o sa faci contabilitate

turism si alimentatie- o sa inveti despre calitatea serviciilor in turism despre alimentatie ce contine etc

comert-desi sunt la liceu economic... habar n-am ce se preda la comert desi stiu ca e legat si de economiebig grin

2 răspunsuri:
| Helăăău a răspuns:

Economic, turism si alimentatie, comert...

| adelinee a răspuns:

Turism si alimentatie dupa cate stiam eu era studiul calitatii produselor si serviciilor, bazele restauratiei in rest nu prea mai stiu
iar la economic faci contabilitate, studiul si organizarea unitatiilor economice. si o sa faci 3 saptamana de practica cred ca in hoteluri, restaurante etc si inca o saptamana de scoala in plus. asta dupa cate mi. a zis o prietena