| Mirzac_Iulianauli_1981 a întrebat:

Imi puteti spune cuvinte care se termina cu litera a din i?

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Hey! E evident ca raspunsul userului care a redat toata lista cuvintelor din dictionar care incep cu litera "î'' este complet gresit, intrucat tu ai cerut cuvinte care se termina cu "î''. Am sa te ajut eu: a hotarî, a coborî, a doborî. Sper ca ti-au fost de folos sugestiile mele! Numai bine!

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Merci de funda! Daca mai vrei si alte idei: a omorî, a urî. O zi faina!

| ninimiminiminimi a răspuns:

îmbarcader | îmbarcare | îmbarcat | îmbarcație | îmbarcațiune | îmbăbușa | îmbăcsit | îmbăgiua | îmbăguiat | îmbăia | îmbăiat | îmbăibăra | îmbăiera | îmbăierare | îmbăierat | îmbăiere | îmbăira | îmbăirare | îmbăirat | îmbăla | îmbălare | îmbălat | îmbălătură | îmbălgina | îmbăliga | îmbăligare | îmbălora | îmbălorare | îmbălorat | îmbălori | îmbălorire | îmbălorit | îmbăloșa | îmbăloșare | îmbăloșat | îmbălsăma | îmbălsămare | îmbălsămat | îmbălsămi | îmbălsămire | îmbălsămit | îmbălta | îmbălța | îmbălțare | îmbălțată | îmbălțui | îmbălura | îmbărăcat | îmbărbăta | îmbărbătare | îmbărbătat | îmbărbătător | îmbărbânța | îmbărbura | îmbărburare | îmbărburat | îmbăta | îmbătaciune | îmbătare | îmbătat | îmbătăciune | îmbătător | îmbătrâni | îmbătrânire | îmbătrânit | îmbătrânitor | îmbătrîni | îmbățoșa | îmbățoșare | îmbățoșat | îmbăxi | îmbâcseală | îmbâcsi | îmbâcsire | îmbâcsit | îmbâcși | îmbârca | îmbârcare | îmbârcat | îmbârliga | îmbârligare | îmbârligat | îmbârligătură | îmbârna | îmbârnat | îmbârzoia | îmbârzoiat | îmbâxi | îmbâzoi | îmbe | îmbegsi | îmbelciugat | îmbelșuga | îmbelșugare | îmbelșugat | îmberbeca | îmberdoși | îmberdoșit | îmberegăți | îmberezat | îmbeti | îmbețit | îmbezna | îmbeznare | îmbeznire | îmbi | îmbia | îmbială | îmbiat | îmbiba | îmbibare | îmbibat | îmbielș | îmbielș- | îmbielșuga | îmbielșugare | îmbielșugat | îmbiere | îmbietor | îmbietură | îmbilș | îmbilș- | îmbilșugare | îmbilșugat | îmbina | îmbinare | îmbinat | îmbinde | îmbindere | îmbir | îmbiserici | îmbisericire | îmbițat | îmbizui | îmbîcsi | îmbîcși | îmbîrliga | îmbîrzoia | îmbîxi | îmbla | îmblare | îmblăcel | îmblăci | îmblăcie | îmblăcire | îmblăcit | îmblăciu | îmblăni | îmblănire | îmblănit | îmblătă | îmblăti | îmblătire | îmblătit | îmblătitoare | îmblătitor | îmblătoare | îmblător | îmblătură | îmblău | îmblăzni | îmblânzeală | îmblânzi | îmblânzire | îmblânzit | îmblânzitoare | îmblânzitor | îmblet | îmblezna | îmblînzi | îmboboci | îmbobocire | îmbobocit | îmboboli | îmboboroja | îmboborojat | îmboboroji | îmboborojire | îmboborojit | îmboborozi | îmbodoli | îmbodolire | îmbodolit | îmbogăți | îmbogățire | îmbogățit | îmboi | îmbojora | îmbolboji | îmbolbojire | îmbolbojit | îmbold | îmboldi | îmboldire | îmboldit | îmbolditor | îmboldoli | îmboldolire | îmboldolit | îmboldori | îmboldorire | îmboldorit | îmboldoșit | îmbolmoji | îmbolnăvi | îmbolnăvire | îmbolnăvit | îmbondoli | îmbondori | îmbondorire | îmbondorit | îmbondroji | îmbondrojit | îmbonghina | îmbonghinare | îmbonghinat | îmbonța | îmbonțare | îmbonțat | îmborboca | îmborboi | îmborcăna | îmborțoșa | îmborțoșată | îmborzoi | îmborzoia | îmbotfora | îmbotforat | îmbotit| îmbotnița | îmboța | îmboți | îmboțit | îmboura | îmbourare | îmbourat | îmbrăca | îmbrăcare | îmbrăcat | îmbrăcăciune | îmbrăcământ | îmbrăcăminte | îmbrăcămînt | îmbrăcătură | îmbrăcățel | îmbrăcina | îmbrăcinare | îmbrăcinat | îmbrățișa | îmbrățișare | îmbrățișat | îmbrățoșa | îmbrățoșare | îmbrățoșat | îmbrăzda | îmbrăzdar | îmbrâna | îmbrânca | îmbrâncare | îmbrâncătură | îmbrânceală | îmbrânci | îmbrâncire | îmbrâncit | îmbrâncitură | îmbrânzi | îmbrânzire | îmbrânzit | îmbrebena | îmbrebenare | îmbrebenat | îmbredeli | îmbredelire | îmbredelit | îmbreza | îmbrezai | îmbrezare | îmbrezat | îmbrezăia | îmbrîncătură | îmbrînci | îmbrîncitură | îmbrînzi | îmbrobodea | îmbrobodeală | îmbrobodi | îmbrobodire | îmbrobodit | îmbrobona | îmbroboni | îmbrobonire | îmbrodoja | îmbrodojat | îmbroșcăi | îmbruji | îmbruma | îmbrumat | îmbuca | îmbucare | îmbucat | îmbucări | îmbucărire | îmbucărit | îmbucătăți | îmbucătățire | îmbucătățit | îmbucătură | îmbucături | îmbucăți | îmbucățire | îmbucățit | îmbucșit | îmbucura | îmbucurare | îmbucurat | îmbucurător | îmbufna | îmbufnare | îmbufnat | îmbuiba | îmbuibare | îmbuibat | îmbuibăcios | îmbuibător | îmbuieci | îmbuigui | îmbujora | îmbujorare | îmbujorat | îmbulina | îmbulinare | îmbulucit | îmbulzât | îmbulzeală | îmbulzi | îmbulzire | îmbulzit | îmbulzitor | îmbumba | îmbumbare | îmbumbat | îmbumbăcat | îmbumbi | îmbumbia | îmbumbiat | îmbumbica | îmbumbiere | îmbuna | îmbunare | îmbunat | îmbunatățire | îmbunăciune | îmbunătăța | îmbunătățare | îmbunătățat | îmbunătăți | îmbunătățima | îmbunătățire | îmbunătățit | îmbunătățitor | îmbunător | îmbunătură | îmbuni | îmbura | îmburda | îmburdare | îmburdat | îmburghezi | îmburghezire | îmburghezit | îmburuiena | îmburuienat | îmburuieni | îmburuienire | îmburuienit | îmburzoiat | îmburzului | îmburzuluire | îmbușona | îmbușonare | îmbușonat | îmbuta | îmbutelia | îmbuteliat | îmbuteliatoare | îmbuteliator | îmbuteliere | îmbutoia | îmbutuci | îmbutucit | îmbutuși | îmi | îmii | îmmă | îmoina | îmormânta | îmormînta | împacheta | împachetare | împachetat | împainjini | împainjinit | împatroni | împăca | împăcare | împăcat | împăcăcios | împăcăciune | împăcălui | împăcăluire | împăcăluit | împăcătoare | împăcătură | împăcelui | împăceluire | împăceluit | împăciui | împăciuire | împăciuit | împăciuitor | împăciuitorism | împăciuitorist | împăcura | împăduri | împădurire | împădurit | împăgâna | împăia | împăiat | împăiejena | împăiejenare | împăiejenat | împăiejeni | împăiejenire | împăiejenit | împăienjeni | împăienjenire | împăienjenit | împăienjini | împăienjinire | împăienjinit | împăiere | împăietor | împăinjeni | împăinjenire | împăinjenit | împăinjini | împăinjinire | împăinjinit | împăivăni | împăjești | împăjeștire | împământa | împământare | împământat | împământeni | împământenire | împământenit | împămînteni | împămîntenire | împăna | împănare | împănat | împăndra | împăndrare | împăndrat | împănușa | împănușat | împăpuri | împăpurire | împăpurit | împăpușa | împăra | împărare | împărat | împărăteasă | împărătesc | împărătește | împărătiță | împărătuș | împărățel | împărăți | împărăție | împărățire | împărechea | împărecheat | împărechere | împărechetură | împăroșa | împăroșare | împăroșat | împărtășanie | împărtășenie | împărtăși | împărtășire | împărtășit | împărțeală | împărți | împărțire | împărțit | împărțitor | împărțitură | împășoia | împătima | împătimare | împătimat | împătimi | împătimire | împătimit | împătra | împătrare | împătrăți | împătrățire | împătri | împătrire | împătrit | împătura | împăturare | împăturat | împături | împăturire | împăturit | împăuna | împăunare | împăunat | împăvăza | împăvăzat | împâcli | împâclire | împâclit | împândăra | împândura | împânzi | împânzire | împânzit | împâsli | împâslire | împâslit | împâslitură | împedeca | împedecătoare | împedica | împeleca | împelina | împelinare | împelița | împelițare | împelițat | împelma | împenat | împenge | împenit | împens | împențat | împerciuna | împerciunare | împerciunat | împerechea | împerecheat | împerechere | împerechia | împerechiere | împerinat | împestrița | împestrițare | împestrițat | împestrițătură | împeteci | împetelat | împeticat | împetici | împetra | împetri | împeți | împețire | împețit | împicioroga | împiciorogare | împiciorogi | împicioronga | împiciorongi | împiedeca | împiedecare | împiedecat | împiedecător | împiedica | împiedicare | împiedicat | împiedicător | împiegat | împielegola | împielegolat | împielița | împielițare | împielițat | împielițatul | împielma | împieptoșa | împieptoșare | împieta | împietra | împietri | împietrire | împietrit | împietroșa | împietrui | împietruire | împiezișat | împila | împilare | împilat | împilător | împildui | împili | împilostri | împingător | împingătură | împinge | împingere | împins | împinsătură | împinteca | împintena | împintenare | împintenat | împirilat | împirlogi | împiroia | împistrătoare | împistreală | împistri | împistrire | împistrit | împistritură | împistrița | împistrui | împizmi | împizmoșat | împizmui | împizmului | împizmuluire | împîcli | împîndăra | împînzi | împîsli | împlășca | împlășcat | împlătoșa | împlătoșare | împlătoșat | împlânta | împlântare | împlântat | împle | împlea | împlere | împleteci | împletecire | împletecit | împleti | împleticeală | împletici | împleticire | împleticit | împletire | împletit | împletitoare | împletitor | împletitură | împletuci | împlineală | împlini | împlinire | împlinit | împlinitor | împlînta | împlour | împlut | împocia | împodobi | împodobire | împodobit | împodobitor | împogodi | împolat | împoma | împonci | împoncișa | împoncișare | împoncișat | împopistra | împopistrare | împopistrat | împoplici | împoplicire | împopona | împoponare | împoponat | împopora | împoporare | împoporat | împopoța | împopoțare | împopoțat | împopoțona | împopoțonare | împopoțonat | împopula | împoschi | împosesui | împosesuire | împosesuit | împospăia | împostat | împotmoli | împotmolire | împotmolit | împotriva | împotrivă | împotrivăda | împotriveală | împotrivi | împotrivire | împotrivit | împotrivitor | împotrivnic | împovăială | împovălat | împovăra | împovărare | împovărat | împovărată | împovărător | împovoia | împovoială | împrăfoșa | împrăfoșare | împrăfoșat | împrăsili | împrăștia | împrăștiat | împrăștiere | împrăștietor | împrânda | împrânzi | împrânzire | împrejmui | împrejmuire | împrejmuit | împrejmuitor | împrejur | împrejura | împrejurare | împrejuraș | împrejurat | împrejurean | împrejurime | împrejurstare | împrejuru | împrejurul | împrelisti | împrelistit | împremieza | împremiezare | împresura | împresurare | împresurat | împresurător | împresurătură | împreteni | împretini | împretnici | împreuna | împreunare | împreunat | împreună | împreunătură | împricina | împricinare | împricinaș | împricinat | împrieteni | împrietenire | împrietenit | împrietini | împrietinire | împrietinit | împrilosti | împrimăvăra | împrimăvărare | împrimezat | împrimieza | împrimiza | împrinde | împrindere | împrins | împrînzi | împrobozi | împrocesua | împrohita | împrohiti | împrohodit | împromuta | împroor | împropia | împroprietări | împroprietărire | împroprietărit | împropti | împrospăta | împrospătare | împrospătat | împrosti | împrostit | împroșca | împroșcare | împroșcat | împroșcătoare | împroșcătură | împrotivă | împrotivitor | împrotivnic | împrotocola | împrotocolare | împrotocolat | împroțăni | împroțăpi | împroțăpire | împroțăpit | împrour | împrumut | împrumuta | împrumutabil | împrumutare | împrumutat | împrumutătoare | împrumutător | împuchițat | împufa | împufat | împuia | împuiat | împuiere | împuiezi | împujăica | împulăi | împulbărat | împulbera | împulpa | împuncișare | împungaci | împungăli | împungălire | împungălit | împungător | împunge | împungere | împunoia | împuns | împunsătură | împunsură | împuntură | împupăza | împupeza | împupi | împupire | împupistra | împupit | împupuța | împuroia | împurpura | împurpurare | împurpurat | împuscat | împușc´n-lună | împușca | împușcare | împușcat | împușcă-franc | împușcă-în-lună | împușcă‑n‑lună | împușcăfranc | împușcănlună | împușcătură | împuta | împutare | împutat | împutăciune | împutera | împuteri | împuterire | împuterit | împuternici | împuternicire | împuternicit | împuți | împuțicios | împuțiciune | împuțina | împuținare | împuținat | împuțire | împuțit | îmuguri | îmuia | îmulți | îmvecina | în | în ăuntru | în cât | în cît | în darn | în data mare | în dată | în de | în de obște | în destul | în întru | în nontru | în nuntru | în prejur | în untru | înacoperi | înadins | înadinsă | înafară | înagurida | înainta | înaintare | înaintaș | înaintași | înaintat | înainte | înainte-mergător | înainte‑mergător | înaintea | înaintemergător | înaintit | înalbăstri | înalbăstrire | înalbăstrit | înalgios | înaljos | înaljosul | înalt | înaltgios | înamora | înamorare | înamorat | înapoi | înapoia | înapoiat | înapoiere | înapoișurea | înarcat | înarginti | înaripa | înaripare | înaripat | înarma | înarmare | înarmat | înarticula | înarticulare | înarticulat | înaugura | înaugurare | înaugurat | înaulma | înaura | înaurare | înaurat | înauri | înaurire | înaurit | înavuți | înavuțire | înavuțit | înavuțitor | înăbușeală | înăbuși | înăbușire | înăbușit | înăbușitor | înăclăi | înăclăire | înăclăit | înăcreală | înăcri | înăcrire | înăcrit | înădi | înăditură | înădușeală | înăduși | înădușire | înădușit | înădușitor | înăji | înălbăstri | înălbăstrire | înălbăstrit | înălbeală | înălbi | înălbire | înălbit | înălbitor | înălsus | înălsusul | înălticel | înăltișor | înăltuț | înălța | înălțare | înălțarea | înălțat | înălțător | înălțătură | înălție | înălțime | Înălțimea | Înălțimile | înămeți | înămoli | înărăvi | înărui | înăscut | înăsli | înăsliciune | înăspri | înăsprime | înăsprire | înăsprit | înăuntru | înăuntrul | înăvădi | înântru | încadra | încadrabil | încadrare | încadrat | încadrator | încadratură | încai | încaier | încaiera | încailea | încalâfat | încale | încalea | încalete | încaletea | încalîfat | încalte | încaltea | încapsula | încapsulare | încapsulat | încarbonizare | încarca | încarcera | încarcerare | încarcerat | încarna | încarnare | încarnat | încartiera | încartirui | încartiruire | încartiruit | încasa | încasabil | încasare | încasat | încasatoare | încasator | încastelură | încastra | încastrare | încastrat | încatena | încazarma | încazarmare | încazarmat | încă | încăibăra | încăibărare | încăiera | încăierare | încăierat | încăierătură | încăla | încălare | încălat | încălăfat | încălăra | încălărare | încălărat | încălâfat | încălca | încălcare | încălcat | încăleca | încălecare | încălecat | încălete | încălica | încălicare | încălicat | încălîfat | încălța | încălțare | încălțat | încălțământ | încălțăminte | încălțămînt | încălțări | încălțătoare | încălțător | încălțătură | încălței | încălușa | încălușare | încălușat | încălzi | încălzire | încălzit | încălzitor | încămăta | încămite | încăpăstra | încăpăstrare | încăpăstrat | încăpăstri | încăpăstrire | încăpăstrit | încăpăta | încăpător | încăpățâna | încăpățânare | încăpățânat | încăpățina | încăpăținare | încăpăținat | încăpățîna | încăpățînare | încăpățînat | încăpea | încăpere | încăpui | încăpuire | încăpuit | încăpușa | încăpușare | încăpușat | încăpuși | încăpușire | încăput | încăputa | încăputare | încăputat | încăputătură | încărbuna | încărca | încărcare | încărcat | încărcată | încărcământ | încărcămînt | încărcător | încărcătură | încărcățel | încări | încărire | încărit | încărna | încărnare | încărnat | încărunți | încărunțire | încărunțit | încăși | încășile | încătărăma | încătărămare | încătărămat | încătrăni | încătrău | încătușa | încătușare | încătușat | încâina | încâinare | încâini | încâinire | încâinit | încâinoșa | încâinoșare | încâinoșat | încâlâfat | încâlceală | încâlci | încâlcire | încâlcit | încâlcitură | încâna | încânta | încântare | încântat | încântător | încântec | încântic | încârceia | încârdoșa | încârdoșare | încârdui | încârduire | încârduit | încârj | încârj- | încârjob | încârjoba | încârjoia | încârjoiat | încârjoiere | încârliga | încârligare | încârligat | încârlionța | încârlionțare | încârlionțat | încârlogi | încârni | încârpui | încâștiga | încât | încelui | încenușa | încenușare | încenuși | încenușire | începător | începătorie | începătură | începe | începenie | începere | început | începută | încerca | încercare | încercat | încercate | încercăna | încercănare | încercănat | încercător | încercui | încercuire | încercuit | încet | încet‑încet | înceta | încetare | încetat | încetățeni | încetățenire | încetățenit | încetează | încetelat | înceti | încetinat | încetineală | încetinel | încetini | încetinire | încetinit | încetinitor | încetișor | încetișorul | încetit | înceța | încețat | încețoșa | încețoșare | încețoșat | încheaburi | închega | închegare | închegat | închegătoare | închegător | închegătură | închegățică | încheia | încheiat | încheibăra | încheiere | încheietoare | încheietor | încheietură | închelba | închelbara | închelbare | închelbat | închelbăra | închelbărare | închelbărat | închelbărit | închelma | încheotora | încherba | încherbare | încherbat | închezășlui | închezășui | închiaburi | închiaburire | închiaburit | închide | închidere | închiega | închiegare | închiegătoare | închina | închinare | închinat | închinăcios | închinăciune | închinătoare | închinător | închinătură | închinga | închingare | închingat | închiondora | închiondorare | închiondorat | închiondorî | închiorchioșa | închiorchioșare | închiorchioșat | închipa | închipui | închipuiciune | închipuință | închipuire | închipuit | închipuitură | închipurlui | închipurluire | închipurluit | închirci | închircire | închircit | închiria | închiriat | închiriere | închis | închisoare | închista | închistare | închistat | închistri | închisură | închitinel | închituire | închizătoare | închizător | închizătură | încifra | încifrare | încifrat | încina | încinare | încinat | încinchi | încinchit | încinci | încincire | încincit | încinde | încineală | încingătoare | încinge | încingere | încinia | încins | încinsătoare | încinsătură | încinta | încinz | înciocăla | înciocălare | înciocălat | înciorecat | încipcat | înciriba | înciripa | înciripare | înciripat | încita | înciti | înciubelcat | înciucura | înciuda | înciudare | înciudat | înciuma | înciunchi | înciupa | înciupări | înciura | încîina | încîlceală | încîlci | încîlcitură | încîlîfat | încîna | încînta | încîntare | încîntat | încîntător | încîrceia | încîrdoșa | încîrdui | încîrj | încîrj- | încîrjob | încîrjoba | încîrjoia | încîrliga | încîrlionța | încîrlogi | încîrni | încîrpui | încîștiga | încît | înclei | încleia | încleială | încleiat | încleiere | încleioșa | încleioșală | încleioșare | încleioșat | încleire | încleit | încleșta | încleștare | încleștat | încleștătură | înclicheta | înclichetaj | înclichetare | înclichetat | înclicoși | înclicoșire | înclifta | încliftare | încliftat | înclimătare | înclin | înclina | înclinare | înclinat | înclinație | înclinațiune | înclinător | înclincit | înclinciurat | înclinometru | încoa | încoace | încobila | încocârja | încocîrja | încocleța | încoclețare | încoclețat | încocleți | încoclețire | încoclețit | încoifa | încoifat | încolăceală | încolăci | încolăcire | încolăcit | încolăcitură | încolătăci | încolătăcire | încolătăcit | încolea | încolo | încolona | încolonare | încolonat | încolțat | încolți | încolțire | încolțit | încolțitor | încolțitură | încolțorat | încolțurat | încomat | încomunare | încondeia | încondeială | încondeiat | încondeiere | încondeietor | încondeietură | încondora | încondura | încondurare | încondurat | înconjur | înconjura | înconjurare | înconjurat | înconjurător | înconjurătură | înconjurime | înconteni | încontinuu | încontoșmăna | încontra | încontrare | încopca | încopci | încopcia | încopciat | încopciere | încorciovea | încorda | încordare | încordat | încordător | încordătură | încordit | încorjobat | încorjumbat | încorna | încornățel | încornora | încornorare | încornorat | încorona | încoronare | încoronat | încoronație | încorpora | încorporabil | încorporant | încorporare | încorporat | încorporație | încorseta | încorsetare | încorsetat | încorta | încortela | încortelare | încortelat | încosorî | încot | încota | încoti | încotire | încotit | încotoșma | încotoșmare | încotoșmat | încotoșmăna | încotoșmănare | încotoșmănat | încotoșmăni | încotoșmănire | încotoșmănit | încotro | încotroji | încotroșma | încotroșna | încotrova | încovâltirit | încovârlăcitură | încovoia | încovoială | încovoiat | încovoiere | încovoietură | încovoios | încovora |