| Pandaandra a întrebat:

Imi puteti spune despre facultatea UNarte din Bucuresti? Si din ce dai admiterea la fiecare sectie! Va rog am nevoie de ajutor happy. Mai un lucru ce nu il inteleg, taxele pentru anii scolari, se platesc doar daca nu ai fost admis? sau cum ca nu inteleg. help me tongue

2 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

La fiecare specializare exista un anumit numar de locuri dintre care unele sunt bugetate si altele cu taxa. Dupa perioada de admitere se realizeaza o lista a persoanelor admise in functie de media de admitere. Daca de exemplu, exista 100 de locuri in total, dintre care 25 bugetate, primele 100 de persoane, in ordinea mediilor sunt admise, dar doar primii 25 sunt scutiti de taxe. Restul de 75 de ani platesc cel putin primul an.

Pe site-ul facultatii respective vei gasi metodologia de admitere pentru fiecare specializare.

| Carmeneo a răspuns:

Contactează profesorii de pe www.cursuripictura.com si vei primi Răspunsuri autorizate