| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune la ce se da teza la profilul de filologie?

Răspuns Câştigător
| mihaelaalol a răspuns:

Romana
geografie/istorie
latina
engleza(daca esti bilingv eng)
o limba straina(germana, franceza, etc)

sper ca te-am ajutat!big grin

4 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

La profilul filologie dai teza obligatoriu la romana si latina. Dupa ai de ales intre lb. engleza sau lb. franceza, si istorie sau geografie.

| CMaria21 a răspuns:

La limba si literatura romana la istorie si la o limba strainahappy

| ladydaianne a răspuns:

La profilul filologie teza o dai la:
- română
- engleză/franceză (depinde pe care dintre ele o aveți drept L1)
- istorie/geografie (la alegere)
- latină

Succes în noul an școlar!

| Clauuuudia a răspuns:

Dai la romana, latina, engleza si alegi dintre geografie si istorie. eu sunt la filologie, nu bilingv si nu m-a pus nimeni sa aleg