| gwergfwefwefwe a întrebat:

Imi recomanda cineva niste documentare de unde pot invata mai pe scurt istoria lumii de dupa Hristos pana azi?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Istoria lumii mai pe scurt o găsești în clipuri pe You Tube în limba engkeză. Sunt cărți de universală ca Toynbee, le găsești ăn bibliotecile mari. Dar o să fii dezamăgit că un asemenea subiect nu poate fi tratat pe scurt.

| Bizon95 a răspuns:

Daca stii engleza, cauta pe utube

altfel, cam greu, in general nu prea sunt solutii de documentare, sau cel putin eu nu stiu, in afara de utube

poti sa vezi ce gasesti in romana subtitrat pe utube, SUNT, nu la fel de multe ca in engleza dar sunt, sau poti sa te uiti la canalele de documentare, dar aia dau ce vor cand vor, deci nu poti sa fii sigur ca dai peste ceva bun