| Andreea_5313 a întrebat:

Imi spuneti va rog care sunt tarile musulmane din lume?

Răspuns Câştigător
9 răspunsuri:
| Corina a răspuns:

Tarile arabe sunt tari musulmane sau islamice: Israel, Iran, Irak, Egipt, Libia, Liban, Arabia Saudita, Afganistan, Pakistan, Turcia, Iordania, Siria

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Să nu uităm de Albania care e de asemenea ţară cu religie majoritar islamică.
Totuşi, Turcia şi Albania sunt state seculare (laice) şi religia majoritară este islamul.
Aşa cum ţară catolică nu este decât Vaticanul, restul ţărilor (Italia, Franţa, Spania, etc.) sunt ţări seculare cu religie majoritară catolică.
Salut.

| ioana1704 a răspuns:

Toate tarile arabe din Asia Mica si Nordul Africii.

| lmisa81 a răspuns:

Eu sti de Irak, Iran se gasec destui si in Indiakiss

sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Indonesia, Turcia si altele nu mai stiu.

Alte răspunsuri
| sandu09 a răspuns:

Israel, Iran, Irak, Egipt, Libia, Liban, Arabia Saudita, Afganistan, Pakistan, Turcia, Iordania, Siria, Indonesia.

Alte răspunsuri