| DaRlInGiLuSiOnS a întrebat:

Imi trebuie un curs ONLINE de incepatori romana-italiana sa invat strictu necesar in 2-3 luni adica sa invat cum sa spun cati ani am cum ma cheama sa cumpar ceva sa pot purta o discutie normala nimic complicat

Răspuns Câştigător
3 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Poţi să cauţi pe internet "pimsleur italian" dar ăla e de engleză-italiană.
Îţi dau însă altă soluţie: Uită-te la filme italiene la televizor (tvr2 aveau ceva serial italian).
Dacă-s telenovele cu-atât mai bine! Nu glumesc! Telenovelele şi filmele de dragoste în special au limbaj extrem de banal iar italiana fiind şi foaaaarte asemănătoare cu limba română, dacă te uiţi o lună la filme italiene şi eventual pe un post de televiziune italian, deja eşti lux.
Şi oricum, după o săptămână de stat printre italieni, înveţi să vorbeşti ca eihappy.
Dacă ştii română bine, italiana se-nvaţă din mers.

Succes!

| iισαηα a răspuns:

Oaau...eu cand am fost in Italia in vacanta...am invatat Italiana la perfectie si am stat o luna.straight face
Plus ca am 13 ani.straight face

| Petryo a răspuns:

Pentru orice limba straina recomand:

http://www.eduk.ro/cursuri-gratuite.php