| Derkes a întrebat:

In 4 zile pot invata 5 opere la perfectie?

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Păi apuca-te de învățat și descoperă singur, de unde să știm noi ce ai tu in cap, poate ești un geniu și poți.

| Sn4k3 a răspuns:

Sper ca da ca sunt in aceeasi situatie laughing. E greu sa le inveti la perfectie, dar macar de retinut niste informatii sa mai iei niste puncte daca e.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca iti faci un schelet comun, ai o imaginatie buna si ai citit operele, ai mari sanse.

| laSoledad a răspuns:

Ce rost mai are sa intrebi pe TPU? Oricum mai sunt doar 4 zile, stand si intrebandu-te doar, nu rezolvi nimic. Mai esti si pe ultima suta de metri si mai vrei si la perfectie, huh! Incepe si incearca pe cont propriu memorarea si ai sa vezi singur cat ai retinut si cat nu. De inteles nu cred c-o sa intelegi prea multe, dar de reprodus papagaliceste sigur o sa fii in stare. O sa ramai cu ceva durere la creieri, dar trece in cateva zile. Bafta!

| bmerry a răspuns:

Important e sa înțelegi, nu sa înveți. Asa îți va fi mai ușor sa compui un eseu, cu propriile cuvinte. La un examen nimeni nu îți cere sa redai un eseu identic cu ce este scris in manuale, ci important este sa atingi cerintele baremului de corectare.

| Lorennn a răspuns:

Nu cred, mai ales daca pui intrebari pe aici.