| anonim_4396 a întrebat:

In afara de foaia matricola, adeverinta de la scoala, adeverinta medicala si copi legalizate dupa buletin si certificat de nastere, mai am nevoie de ceva pentru. inscrierea la liceu? adica buletinele parintilor, alte foi de la scoala?

Răspuns Câştigător
| Roxett a răspuns:

Pai in dosarul pe care l-ai luat de la scoala generala ai tot ce-ti trebuie. Trebuie sa ai asa:
a) cererea de înscriere;
b) certificatul de naştere, în copie legalizată;
c) adeverinţă din care să reiasă dacă a promovat sau nu testele naţionale şi, în caz că le-a promovat, notele obţinute la fiecare probă şi media generală obţinută la testele naţionale;
d) foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
e) fişa medicală."

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este nevoie de altceva, dar trebuie ca un parinte sa te insoteasca si sa semneze cererea de inscriere, pe care o vei primi de la liceu, alaturi de tine. Numai bine!

| adrisss a răspuns:

Nu nu mai e nevoie si nu trebuie legalizata si dupa buletin (orice copie dupa buletin)doar dupa certificat trebuie legalizata happysucces