| Evelinmariaa a întrebat:

În anul 2 de facultate se acorda același nr de burse ca în primul an?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De obicei mai multe pentru anul 2 și 3, cel puțin când vine vorba de primul semestru

| Furnicuta000 a răspuns:

Da, asa trebuie.

| cosmin1324 a răspuns:

Depinde, din cate stiu eu fiecare facultate are un buget alocat pentru burse care se schimba de la an la an, o treime din cate stiu e alocat pentru burse sociale si restul(plus banii din burse sociale care nu sunt dati) sunt pentru restul. Asa ca e posibil sa fie mai multe burse, mai putine sau la fel.

| Evelinmariaa explică (pentru cosmin1324):

Și au cumva prioritate cei din anul 1? Adică sa primească ei mai multe în detrimentul celor din anul 2?