| ralwca99 a întrebat:

In anul scolar 2013-2014 la clasa A-VIII-A mediile de intrare la liceu se vor schimba pe parcurs sau vor ramane mediile de acum.De exemplu in Scoala Centrala din Bucuresti in brosura de admitere 2013-2014 media de admitere la filo a fost de 8, 37 sau cam asa, iar acum vad ca sau marit mediile peste tot, tot in acelasi liceu la acelasi profil este media 8.90.sadSe vor schimba mediile sau raman acestea crescutehappy?

Răspuns Câştigător
| MariiMelon a răspuns:

Depinde de cum vor fi evaluarile nationale. Anul acesta au fost mai usoare decat cele de anul trecut de aceea media ultimului admis a fost mai mare in acest an decat in anul precedent.

3 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Mediile de intrare la liceu se schimba, nu in mod major, dar se schimba in functiile de mediile elevilor care dau examen in anul respectiv.Bafta!

| broxi a răspuns:

Vezi tu. asta depinde de fiecare an. aia e media ultimului intrat la profilul ăla. dacă anul ăsta o să fie elevi cu medii mai mari şi dacă examenele o să fie mai uşoare, evident media de intrare va fi alta. acuma depinde! sper că ai înţeles cum stă treabalaughing

| ralwca99 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsurihappy