| anonim_4396 a întrebat:

In Brasov ce scoala posliceala de asistenta MEDICALA mai buna exista? As dori sa Ma inscriu, dar am inteles ca sunt mai multe. Inca o intrebare, poti pleca in strainatate daca faci posliceala sau merge doar cu facultate?

2 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

In general e mult mai greu sa echivalezi postliceala. De foarte multe ori trebuie sa o mai faci odata acolo. Mai bine te interesezi la Transilvania sa vezi daca au vreun colegiu medical pentru asistente.

| nistor12 a răspuns:

Uite aici un link prin care poti sa vezi si sa alegi love struckxx Funda:X balaur.ro/locuri-de-munca/...%20R.%20L./Brasov

Eu stiu ca merge si cu postliceeala dar era bine daca aveai si facultate dar si cu postliceeala dar nu la un job foate bine platit:::X Funda