| AvalohAlyn a întrebat:

In cat timp inveti o limba straina destul de bine? Ceva sfaturi? De exemplu engleza sau franceza, dar mai mult engleza.

2 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Hey! Acum depinde foarte mult de anumiti factori. Daca esti acel gen care prinde mai repede si daca faci meditatii, cursuri sau daca citesti si joci jocuri in limba respectiva atunci inveti mult mai repede...
Trebuie sa ai multa vointa...sa inveti mult de unul singur. Sa inveti cuvinte noi (le scrii pe cele pe care le poti asimila pe o foaie/caiet-le tii mai bine minte asa)Incerci sa intelegi teoria.
Eu unul am invatat extrem de multa engleza din jocuri, acum depinde de la o persoana la alta cum invata.
O limba straina nu se invata usor dar cu ajutorul potrivit (meditatii/cursuri) si cu multa vointa poti sa o inveti lejer.
(Nu ai neaparata nevoie de meditatii doar ca inveti mai repede asa...)

| Minnie_Kitty_1999 a răspuns:

Depinde de cat de repede inveti si cata vointa ai... Oricum ca sa inveti o limba straina asa cum trebuie iti trebuie luni... poate chiar ani...nu se invata de pe o zi pe alta...