| LaElly11 a întrebat:

In ce consta preînscrierea la facultate și pentru ce se face?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| RobertMoon a răspuns:

Preînscrierea se face online și nu costă nimic, pur și simplu completezi un chestionar cu datele tale și uite așa intri la ei în sistem ca un posibil viitor student, înscrierea propriu zisă costă de obicei între 150-200 lei depinde de facultate.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Intenție - asta e

| Wr3nch a răspuns:

Completezi online date relevante gen nume, liceu, medie etc. Se face ca poti fi inclus in procesul de admitere mai rapid.