| ANONIM49112911 a întrebat:

In ce consta proba orala de la concursul,, Ionel Teodoreanu" pentru domeniile arta plastica si muzica?

Răspuns Câştigător
| SofiaAmaliaCrazzyKid1 a răspuns:

Heii.Te pot ajuta cu asta.Am participat anul trecut la acest concurs, dar să știi că regulile se cam schimbă de la ediție la ediție.Eu am dat la artă plastică.Am intrat în sală, am ales o foaie, iar pe foaie, trebuie să descriu etapele furtunii dintr-un text și să spun daunele provocate de furtună în natură dintr-o imagine.Te lasă să te gândești într-o bancă cam 5-10 minute, iar apoi doamnele te cheamă la ele și-i spui.Mie mi-a căzut bine, dar anul ăsta la o fată de la școală la mine, i-a picat nașpa.A tras un bilet pe care scria CURAJ și 10 minute trebuia să vorbească despre asta.Foarte multă cultură civică... Dacă ajungi la națională, bucură-te de orice moment, orice clipă, întrucât tot ce se întâmplă acolo e magic, o spun din propria experiență.Cât despre proba orală la muzică, știu că din toți concurenții, numai o fată a dat, și a luat un punctaj destul de mic.Nu te du la muzică, dacă nu ești sigură că vei ști. Dacă mai ai întrebări... Întreabă-mă!

| ANONIM49112911 explică (pentru SofiaAmaliaCrazzyKid1):

Multumesc pentru ajutor. Initial doream sa merg pe arta plastica. Eram curioasa si de muzica, dar nu ma risc.

1 răspuns: