| Zorn a întrebat:

In ce consta programul de formare psihopedagogica pe care poti alege sa il urmezi la facultate? Adica, cam cate ore pe saptamana iti ocupa?

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Si noi cam 2 ore pe saptamana, o singura zi, o ora de seminar si una de curs am facut (una dupa alta). In anul 3 se face si practica, iar ca examen am avut de facut un dosar cu diverse planuri de lectii, proiecte etc. Ca materii am facut psihologia educatiei, fundamentele pedagogiei, teoria şi metodologia instruirii/teoria şi metodologia evaluării, didactica specializarii, managementul clasei de elevi, instruire asistata pe calculator.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DPPD? 2 ore seminar, 1 ora curs. Practica din anul 3. Pregateste foaia si pixul, o sa faci la controale de calitate la manuale, la curiculumuri si multe altele, dar 5 pct credit extra per semestru si 10 asigurat sunt o recompensa buna.

| Speranta12 a răspuns:

E o data pe saptamana, cam vreo doua ore. Si in anul 3 de facultate trebuie sa te duci la licee sa predai. Si trebuie sa creezi tu planuri de lectii.