| Regedesubmunte a întrebat:

În ce direcție credeți că se îndreaptă omenirea, întruna bună sau întruna rea?

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Daca ne vom pastra ritmul si vom continua sa facem greseala dupa greseala oferind dezinteres total viitorului nostru si practic al viitoarelor generatii cred ca vom ajunge curand la distrugere si vom trage dupa noi si aceasta minunata planeta si vietuitoarele de pe ea.
Dar e doar o varianta...
Lucrurile se schimba, lumea evolueaza si probabil odata cu trecerea timpului vom ajunge sa mergem pe drumul cel bun. Tehnologia avanseaza si se baga noi legi.
Poate acele legi ne vor transforma in niste roboti condusi de fortele superioare inainte sa ne distrugem pe noi insine, asta aducand salvarea.
Dar tin sa cred ca vom pieri inainte ca asta sa se intample.

24 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate se pare ca ne indreptam spre un nou Ev Mediu. Invatatura si cultura sunt tot mai putin pretuite, profesionistii sunt mai putini si mai urat tratati, capata tot mai multa putere leacurile babesti si superstitiile. Vom ceda si noi in curand sub presiunea migratiilor, ca si Imperiul Roman

| Kogaion a răspuns (pentru Brigaela):

Dvs chiar nu puteti accepta ca sunt si alte forme de tratamente ale unor probleme de sanatate decat cele alopate? Ca vad ca atacati tot ce inseamna natural sau leacuri babesti. Nu de alta dar am avut si eu o glezna umflata rau si bunica mea a luat frumos o varza proaspata si mi-a legat-o de glezna, si ghici ce? a2 zi nu mai aveam nimic. Dar ma rog, din partea unui medic alopat nu am pretentii, ca doar sunteti platiti la cat de multe tratamente si prescriptii dati.

| Brigaela a răspuns (pentru Kogaion):

Este foarte buna varza pentru entorse si o recomand intotdeauna, nu exista tratament mai bun. De asemenea, pentru o diaree moderata fara febra, cel mai bun tratament este ceaiul de menta. Si mai sunt multe altele.
Dar de aici pana la mii de leacuri babesti, unele despre care se sustine ca trateaza de la matreata la cancer este o lunga distanta.
Sper ca ideea ca medicii alopati sunt platiti in functie de cate tratamente dau este doar o gluma, o incercare de a face haz de propriile tale afirmatii, fiindca altfel este jignitoare la inteligenta ta (daca crezi serios fie si o clipa in asa o enormitate)

| Kogaion a răspuns (pentru Brigaela):

Nu stiu daca platiti, dar va spun sigur ca farmacistilor li se ordona sa vanda cat mai multe medicamente posibile, asta atat la noi in tara cat si in America(unde am niste rude care mi-au spus treaba asta). De aici si multe alte suspiciuni ale mele despre aceasta industrie. Nu va suparati pe mine si imi cer scuze daca v-am ofensat, dar mie tot nu-mi vine a crede, ca intr-o lume ca cea din ziua de azi, unde exista nano-chipuri care iti pot fi implantate in corp si sa-ti arate de la nivelul stresului pana sa-ti tina loc de cardul bancar sau de sanatate. Nu se poate gasi odata ceva care sa ne scape de toate aceste boli care ne rapesc persoane dragi sau traim sub o teroare ca daca ne doare ceva poate veni sfarsitul. Eu refuz sa cred asta, mai ales ca la medicamente sunt mai multe efecte secundare decat beneficii.

| minrest a răspuns (pentru Kogaion):

Daca efectele secundare sunt mai mari decat benificiile, nu lua medicamente. Multi au murit cu tratamente din Formula As, pentru ca le-a placut cum suna. Nu de mult, erau aproape numai leacuri babesti, si speranta de viata era mult mai mica. Tu, care indemni la ura impotriva medicilor, nu ai dreptul moral sa apelezi la medicina. Dar o sa te duci totusi, chiar fara sa ai dreptul.

| Brigaela a răspuns (pentru Kogaion):

Faptul ca refuzi arata ca inca nu te-ai informat destul. daca o sa inveti, o sa studiezi multe mii de ore, o sa intelegi de ce. daca nu, o sa iti continui viata in ignoranta si in superstitii.

| T0T a răspuns:

Nu îmi prea pasă.

| OldSoul a răspuns:

Se indreapta spre una rea.
Oamenii nu au invatat nimic din trecut.

| aXy99 a răspuns:

Tehnologic, avansam foarte multa, dpdv social insa...

| PersonajFictiv a răspuns:

Spre Non-valori, din ce in ce mai mult, incepem sa ne asemanam din ce in ce mai mult cu niste animale.
Cateodata, mi-e scarba ca fac parte din aceeasi specie cu unii.

| August99 a răspuns:

Inspre una rea. Dar nu e tarziu sa schimbam ceva.

| Kogaion a răspuns:

Pai sa vedem...Razboiul bate la usa, UE este invadata de imigranti musulmani, Ungaria, Bulgaria, Serbia si Moldova si-au gasit un aliat puternic in Rusia iar noi o sa picam din nou de prosti, Englezii sau trezit si au parasit aceasta nava care se scufunda numita UE, bolile se inmultesc la tot pasul chiar daca industria Chimio-Farmaceuta incaseaza sute de miliarde de euro anual, ne dau o pastila pentru burta si avem dupa probleme cu rinichii. Ce pot sa mai zic? A da, se implanteasca si micro-cipuri in noi acum sa vada exact cine trebuie, unde sunte, ce facem si ce vorbim.

| OnePiece a răspuns:

Intr-una buna, sincer. Sunt pro-multiculturalism, deci cred ca e bine.

p.s. Bai "profesorilor" de romana. Lasati omul in pace, fiecare face greseli! Si lasati-o cu rock-ul si oamenii emo.

| awspam a răspuns:

Cui ii pasa

| Andreea213 a răspuns:

Intr-una rea. Oare pana in ce an va mai rezista Pamantul cu atata poluare?

| BeSmart17 a răspuns:

Eu cred ca se indreapta inspre una rea prin injurat, ascultat muzica rock, oameni emo...

| aXy99 a răspuns (pentru BeSmart17):

Ce treaba are injuratul si muzica rock cu lucrurile rele? Razboiele, genocidele, defrisarile in masa, furturile la nivel macro (ce nu au loc doar in Romania), astea sunt bune? Fix muzica rock e rezultatul degradarii umane...ce sa zic.

| BeSmart17 a răspuns (pentru aXy99):

Bine...nu la muzica rock(nu mi.a venit in minte)dar muzica cu versuri care te indeamna sa faci ceva prostesc.

| aXy99 a răspuns (pentru BeSmart17):

Adica mass-media in general? Manipulare in masa...

| BeSmart17 a răspuns (pentru aXy99):

Ceva de genu

Răspuns utilizator avertizat
| Onu_Alex_2000 a răspuns:

Nuj