| andra4u a întrebat:

In ce oras imi recomandati sa merg la facultate : Cluj sau Timisoara? Sunt cam nehotarata si as vrea sa aud ceva argumente pro si contra pentru fiecare oras

4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Eu îţi recomand Cluj-Napoca!
În toate domeniile, Clujul este un centru universitar mai BUN/performant decât Timişoara happy

Toate cele bune!

| GoldandSilver a răspuns:

Depinde la ce facultate vrei. Universitatea Babes-Bolya si Universitatea de Vest sunt foarte bune. Am auzit ca orasul Cluj-Napoca este unul dintre cele 3 centre universitare, alaturi de Bucuresti si Iasi, de Timisoara ca si el este bun dar nu un centru universitar, poate pe viitor. Sperca te-am lamurit, eu as alege Clujul, dar depinde de domeniu, uita-te atent la domenii, intereseaza-te pe site-urile universitatilor de diverse oportunitati. Succes! Funda?

| hahahahehehe a răspuns:

Depinde la ce facultate vrei sa mergi.

| Hello2017 a răspuns:

Eu ti-as recomanda Clujul.Este un centru universitar de prestigiu din Romania, in plus UBB Cluj este considerata ca fiind cea mai buna universitate din tara, de catre topurile internationale.