| DragonUpendo a întrebat:

În ce ordine se fac lecturile obligatorii în clasa a XI-a la profil științe ale naturii? Mă refer la ordinea în care sunt predate cărțile care trebuie citite.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU există o anumită ordine!
Fiecare profesor îşi stabileşte singur ordinea dorită...

Toate cele bune!

| Arthiom a răspuns:

Nu exista o ordine anume, fiecare profesor poate discuta despre lecturi in orice ordine vrea, atata timp cat se respecta programa scolara. De exemplu, daca in programa este trecut pentru o perioada "romanul psihologic" se poate discuta despre orice roman psihologic inclus in lectura obligatorie sau optionala, in orice ordine. Totusi, de obicei profesorii dau lecturile ce urmeaza a fi citite exact in ordinea in care vor fi studiate.