| anonim_4396 a întrebat:

In ce tari sunt recunoscute diplomele de la Eurocor?

2 răspunsuri:
| matchpoint a răspuns:

O cunostinta de-a mea a avut probleme cu diplomele Eurocor in Anglia.Mai multe nu stiu despre aceasta situatie.

| elyssa20 a răspuns:

EUROCOR este filiala SCOLII EUROPENE DE CURSURI PRIN CORESPONDENTA (ESCC) cu
sediul central in Olanda, cel mai mare institut de educatie prin corespondenta
din Europa, prezent in 8 tari din Europa si Asia. In prezent, mai mult de
750. 000 de cursanti din intreaga lume primesc in fiecare luna pachetul de curs,
iar indrumarea acestora se realizeaza in fiecare tara numai cu ajutorul
specialistilor in domeniu.
este recunoscuta de toate tarile din uniunea europeana.