| loveusa a întrebat:

In clasa a 9a ce se face la matematica1adica algebra geometrie sau analiza matematica care din ele se face! Funda

10 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Eu acum sunt a 11-a si am inceput analiza.
Geometrie nu am facut deloc intr-a 9-a. Vei face algebra doar si putina trigonometrie...

| IMC90 a răspuns:

Analiza in nici un caz... algebra se face la greu, si doar functia de gradul 2 s-o consideri analiza, desi nu prea e la ce sa face in a 9-a.

geometrie doar la m1.

| NuDauFunda a răspuns:

Ar trebui sa te bucuri de algebra acum...pana incepi analiza big grin

| IMC90 a răspuns (pentru NuDauFunda):

Ma omor dupacriteriile lui CaucHi si integralele lui integralele lui Euler. nu as putea adormi fara sa fac cateva d-astea. Mai ales d-alea cu paramteru.

| IMC90 a răspuns (pentru NuDauFunda):

Ma omor dupa criteriile lui CaucHi si integralele lui integralele lui Euler. nu as putea adormi fara sa fac cateva d-astea. Mai ales d-alea cu paramteru.

| IMC90 a răspuns (pentru NuDauFunda):

Ma omor dupa criteriile lui CaucHi si integralele lui Euler. nu as putea adormi fara sa fac cateva d-astea. Mai ales d-alea cu paramteru.

| Damasc a răspuns (pentru IMC90):

Cred ca te-ai facut inteles de prima data.

| IMC90 a răspuns (pentru Damasc):

Scuze baieti de spam, nu prea inteleg de ce s-a trimis de 7 ori tongue voi edita.

| Damasc a răspuns:

Intr-a 9, inclusiv a 10-a faci algebra,poate si geometrie dar foarte slab, doar in trecere, dintr-a 11-a incepi cu analiza matematica.

| zNCrys a răspuns:

Algebra destul de usoara, un pic mai dificila fata de clasa a 8 si la geometrie se fac vectori care sunt suuper usori. Analiza matematica se face in clasa a 11. Bafta.