| vasy24 a întrebat:

In clasa a-V-a am avut 8.73, a-VI-a 8.67,a-VII-a 8.76,a-VIII-a 9.30.
La cele dou discipline Matematica si Lb.Romana la examen am laot 7.10 la ambele.
Ce ziceti am sanse sa intru la Colegiu national Calistrat Hogas din Tecuci, la profilul mate-info (Media ceruta de acest profil este de 8.24)
Funda si voturi pentru raspunsuri XD

Răspuns Câştigător
| Loly a răspuns:

Iti iese media 7, 98 si tie iti trebuie minim 8, 24. Dar tu atunci cand faci lista cu licee pune acest liceu primul deoarece nu se stie niciodata.Media de admitere mai poate si sa scada nu numai sa creasca.Asa am patit si eu anul trecut, vroiam sa intru la profil economic dar credeam ca am media mica.Insa am intrat. Media mea era 8, 33 iar ultima medie de admitere era 8, 42 parca.Nu renunta si stii cum se spune : Niciodata sa nu spui niciodata! Bafta!

7 răspunsuri:
| Catta a răspuns:

Pai iti iese media de admitere 7, 98... nu cred

| Mony a răspuns:

Dupa cum am calculat eu iti iese media de admitere 8.43

deci eu zic ca ai sanse sa intri

| deea4youu a răspuns:

Buna!
Pai media aceea de8, 24 este media ultimului admis adica a aceluia cu media cea mai mica care a intrat pe profilul respectiv. media ta de adimitere este: 7, 90. Desi e mai mica decat cea a ultimului admis depinde si de cat de cautat e liceul, pentru ca daca au 100 de locuri si cel cu numarul 99 are media 5, 03 la un liceu de nota 7-8 il accepta. Sfatul meu e sa pui liceul asta ca prima varianta, pentru ca nu ai nimic de pierdutbig hug Mult succeS:*

| house07 a răspuns:

Nu prea.Fa un calcul.

| SayMeSayYou a răspuns:

Pai media ta de admitere ar fi 7.98.nu vreau sa te descurajez dar... daca media ceruta de profil e 8.24 nu stiu daca poti intra...

| OaNa112 a răspuns:

Media ta este 7.98
nu stiu nu cred ca poti intra
adica ai sanse doar daca sunt foarte multe locuri libere
pentru ce e diferenta mare de la 8.24 pana la 7.98

| parafina a răspuns:

Ati iese media de admitere la liceu 7, 98 dar inca ai sante sa intrii la liceul pe care ti-l doresti deoarece mediile difera de la an la an si in general scad. sper ca te-am ajutat. funda:d