| Alexandru_Filip_1998 a întrebat:

In Germania Frankfurt daca nu te duci la scoala poti sa iti iei amenda? Si daca da, dupa cate zile si in ce conditii? Dau funda

Răspuns Câştigător
| danaieladaniela a răspuns:

Amenda? nu iti iei happy vine politia acasa la tine sa-ti interogheze parintii cel putin asa este in PT, ASA CA MAI DUTE SI TU LA SCOALA

| Alexandru_Filip_1998 explică (pentru danaieladaniela):

Multumesc de raspuns nu absentez din fericire dar nepotul meu cam trece din joi in paste si nu am gasit nicaieri

| danaieladaniela a răspuns (pentru Alexandru_Filip_1998):

Nu ai pentru ce...eu chiar am vorbit serios

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cum scrii, cred ca ai foarte multe amenzi.

| Alexandru_Filip_1998 explică (pentru darrio2007):

Auzi prietene daca nu ai un raspuns clar taci mai bine
Si ce nu am inteles ai vreo problema cu scrisul meu te sfatuiesc sa scrii pe o foaie de hartie ce te frustreaza si sa o arunci la gunoi

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexandru_Filip_1998):

Intrebi pe un site romanesc ce se intampla in Germania. Cati de pe aici crezi ca merg la scoala in Germania? Regulile astea trebuie sa le stii tu, daca tot mergi la scoala acolo.

| Aube a răspuns:

"Si daca da dupa cate zile si in ce conditii dau funda"
Ei nu dau funda pentru absentele de la scoala. Dau amenzi.

| Alexandru_Filip_1998 explică (pentru Aube):

Ai raspuns ca sa te aflii in. Treaba nu?

| Aube a răspuns (pentru Alexandru_Filip_1998):

Nu. Ti-am atras atentia ca scrii foarte gresit. Dar tu nici nu iti dai seama de asta. Iar ce a spus @danaieladaniela e valabil in Romania (nici ea nu stie sa citeasca). Acolo unde esti tu, regulile sunt mult mai stricte. Exact asa cum nu iti plac. Du-te la scoala. Poate asa mai inveti ceva. Vad ca nici un raspuns nu te-a multumit pentru ca nu este ceea ce vrei tu. Adica sa absentezi si sa promovezi. Exclus, in orice tara, cu atat mai mult in Germania.

| Alexandru_Filip_1998 explică (pentru Aube):

1 la mana tu ai zis ceva care era off the subject ca sa nu jignesc 2 la mana daca ai observat atunci cand postezi ceva pe acest site indiferent ca e comentariu sau intrebare botul lor de autocorrectie sau ce e acela nu te lasa sa raspunzi fara sa pui cum vrea el
Si 3 la mana daca ai fii citit comentariile mai bine ai fii vazut ca nu eu absentez ci nepotul meu sa ai o zii cat mai buna pa.