| xXMomo185 a întrebat:

In gimnaziu in semestrul II se da bursa pentru rezultatele din semestrul anterior, nu?
Dau funda happy

Răspuns Câştigător
| AndreeaEllenn a răspuns:

Da, se da bursa daca ai peste 9, 50 pe semestrul trecut.De exemplu, cand promovezi, iti da bursa pentru rezultatele din semestrul II al clasei anterioare...si asa mai departe!
Sper ca ti-am fost de folos! Funda?

3 răspunsuri:
| maria6 a răspuns:

Bursele de merit se dau in functie de numarul alocat de catre primarii. La unele scoli se iau astfel de burse de merit incepand de la media 9, 80. Depinde de cate burse are scoala si cat de bine invata elevii respectivi.

| mihai9770 a răspuns:

Da.

| AneMonaAlexAndra2002 a răspuns:

Da daca ai peste 9.50 pe ambele semestre iei bursa fiindca se aduna.Si pe sem II al cls anterioare o primesi in clasa urmatoare.Dar depinde la unele clasa sunt cu 10 fix. Funda?