| anonim_4396 a întrebat:

În legătură cu admiterea la MG din Cluj, la chimie:în tematica examenului, trebuie învățate încă vreo doua capitole din chimia anorganica de cls a 9-a, dar totuși, trebuie învățate strict numai acelea sau se mai pot strecura informații referitoare la ele și in celelalte capitole? Și per total, sunt grele subiectele de chimie de la admitere? Sunt necesare meditațiile?

1 răspuns:
| mudokins78 a răspuns:

Chimia anorganica e super usoara, cel putin pentru mine..ha,ha,ha!