| xxRandomNamexx a întrebat:

In legatura cu parcurile nationale, stiu ca exista o taxa pe care trebuie sa o platesti inainte de intrare. Trebuie sa o platesti la intrare si atat sau ti se da un permis pe care trebuie sa il arati vreunui padurar cu care te intalnesti, daca te intalnesti?

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

De obicei e o singură taxă pe care o plătești la intrare. Eu nu am întâlnit cealaltă variantă, dar asta nu înseamnă neapărat că nu e utilizată și aceea.