| anonim_4396 a întrebat:

În luna mai am depus o cerere la secretariatul școlii deoarece am împlinit 18 ani și vreau să primesc în continuare alocație, dar luna aceasta nu a venit. Știți cumva când o să vină?

5 răspunsuri:
| alex2009 a răspuns:

Cei de la secretariatul scolii sunt cei mai in masura sa iti ofere acest raspuns.

| Felys a răspuns:

Pai tu vrei dar alocatia este fix pana implinesti varsta deci daca ai implinit nu vei mai avea nicidata alocatie deci nu o mai astepta degeaba

| SasaSasa2000 a răspuns (pentru Felys):

Nu este adevarat.

| BeaTMaN696 a răspuns (pentru Felys):

Cat timp esti la scoala poti sa ai si 20 de ani tot primesti alocatia. Nu mai comenta aiurea fara sa stii.

| SasaSasa2000 a răspuns:

Buna,nu am idee cat dureaza... dar probabil Secretara e ocupata
Cu alt acte, stai fara griji ca o sa fie aprobata cererea daca totul e corect: Cererea se depune la unităţile de învăţământ şi este însoţită de copia actului de identitate şi de adeverinţa eliberată de unitatea de învăţământ, prin care se atestă faptul că urmează cursurile învăţământului liceal sau profesional, că acestea sunt continuate fără întrerupere şi că nu repetă anul şcolar. În situaţia în care anul şcolar se repetă din motive medicale, cererea va fi însoţită şi de copia certificatului medical sau a altui document medical care atestă această situaţie.