| Stein_Patrick_1994 a întrebat:

In Oradea la CT. Mihai Viteazul,daca m-as duce la profesionala, profil: mecanic auto. Profesionala de 3 ani. La ce firme ma duce la practica? Intreb special pe cei din Oradea

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Practica se face la una dintre firmele cu care scoala are contract pentru pregatirea in calificarea specificata(in contract) de catre acea firma.Vei afla numele firmei si alte detalii pe parcursul anului scolar, inainte de perioada de inscriere la clasa profesionala.