| SalamonJunior a întrebat:

În prezent sunt în al doilea an de liceu(clasa 10) la un liceu tehnologic la profilul Mecanic Auto și nu-mi prea place. Mi-aș dori să mă transfer la un liceu sportiv pentru că îmi place fotbalul dar nu știu dacă este posibil transferul. M-ați putea ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La terminarea celor 10 clase, mergi la liceul sportiv si fa cerere de transfer. Tot acolo, intreaba care sunt probele sportive care trebuiesc sustinute (fiind eliminatorii) si conditiile lor.
Transefrul se va realiza la inceputul anului urmator, daca probele d diferente materii si probele sportive sunt luate.
Inca ceva: ai grija sa nu ai nota la purtare sub 9 si sa nu ai corijente la nici o materie.