| anonim_4396 a întrebat:

In scoala are voie un profesor sa ma tunda?
Mi s-a pus termen pana vineri sa ma tund pe motiv ca am parul 'mare', si eu nici macar nu il am in ochihee hee
Pot face o reclamatie la politie?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Profesorul nu are voie sa te tunda dar are dreptul sa-ti ceara sa ai o tinuta decenta, prin regulamentul scolii fiind interzise tinutele ostentative si provocatoare. Si politia nu are nici o legatura cu aceasta, ce vrei sa reclami?

| Dj7EdWarDD a răspuns:

Stay ma calm ca nu are voie sa te tunda! si ai poti fake reclamatie doar in cazul in care te-a tuns!tongue ai grija ce faci!

| eXtrike a răspuns:

Http://www.mylifeisbrilliant.com/......012-25.jpg Am ceva gen asa parul, si ei ma obliga sa ma tund :|

| GeAnInA27 a răspuns:

Exista un regulament de ordine interioara in care sunt interzise anumite lucruri...nu stiu daca este si asta o regula...iti poti intreba dirigintele/diriginta.

| iulian200 a răspuns:

Hoo ma ca a zis la misto nu o sa te tunda, daca exista un regulament de ordine interioara atunci respecta-l.