| troleibuz a întrebat:

In scoli si facultati este interzis prin regulament sa filmezi in ore?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da musiu TROLEIBUZ, da. Ai filma și tu dar nu te lasă?

| Sn4k3 a răspuns:

Da

| GPA a răspuns:

Acum, cu pandemia, îți poți înregistra cursurile, cel puțin toată lumea face pe platforme (Google meet, Cisco, Teams, Classroom, Zoom). Poți înregistra cursurile on-line fără nicio problemă, pentru că aplicațiile acestea de meeting n-au acces direct la softurile executate în background.
Nu ai posibilitatea în cadrul orelor de curs, cu prezență fizică, la școală, să înregistrezi, asta n-ai voie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| StefanChriss a răspuns:

Salut! Mai nou, este interzisa si inregistrarea orelor online, a intrat in vigoare acum cateva zile. Poti citi mai multe aici: https://www.educatieprivata.ro/......-ministru/

| GPA a răspuns (pentru StefanChriss):

Degeaba spui că este interzisă, nimeni nu poate știi ce face celălalt din afară host-ului. Câtă vreme înregistrezi ecranul și nu focusezi un screen recorder pe o aplicație de "meet", e inutil. Nu-și poate da nimeni seama de acest lucru.

| StefanChriss a răspuns (pentru GPA):

Da, eu zic doar dpdv legal. Tu poti filma practic, dar daca ajunge pe undeva filmuletul si cineva se sesizeaza, urmeaza sanctiuni.