| Ciocan_Vali_1993 a întrebat:

In scrisoarea 3 de M. Eminescu, dialogul dintre Mircea si Baiazid, cand Baiazid spune:Cum? Cand lumea mi-e deschisa... tine pana la :Si purtat de biruinta? Toate vorbele sunt a lui Baiazid?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dialogul tine de la intrebarea "-Tu esti Mircea?" si pana la "Care nu se-nfioreaza de-a ta faima, Baiazid!"
Ce spui tu este un monolog a lui Baiazid, prin care cauta sa-l inspaimante pe Mircea.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor))))))))))))))))))))

| Ciocan_Vali_1993 explică (pentru anonim_4396):

Du-te la bunica-ta!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ciocan_Vali_1993):

Bai, esti prost rau, ma! Ba, da prost rau de tot! rolling on the floor))